سه‌شنبه 2 مرداد 1403
32.6 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهااولین بیماران در بریتانیا دستگاهی انقلابی برای توقف رفلاکس اسید و سوزش...

اولین بیماران در بریتانیا دستگاهی انقلابی برای توقف رفلاکس اسید و سوزش سر دل دریافت کردند

اولین بیماران در بریتانیا دستگاهی انقلابی برای توقف رفلاکس اسید و سوزش سر دل دریافت کردند

یک دستگاه جدید برای جلوگیری از بیماری ریفلاکس شدید اسید معده در بدن نخستین بیماران در بریتانیا کارگذاشته ‌شد.

بیمارستان دانشگاه ساوتهمپتون (UHS) و امپریال کالج لندن به اولین مراکز تحت پوشش NHS (سیستم بهداشت و درمان ملی) در این کشور تبدیل شده‌اند که این دستگاه به نام RefluxStop را در بدن بیمار نصب ‌کردند؛ ساوتهمپتون اولین مرکزی بود که از جراحی رباتیک برای این کار استفاده کرد.

این بیماری که به‌عنوان بیماری رفلاکس گاستروازوفاژیال (GORD) شناخته می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که محتویات معده به مری – لوله بلندی که غذا را از گلو به معده می‌برد – برمی‌گردد.

این می‌تواند منجر به طیف وسیعی از علائم از جمله سوزش سر دل، برگشت غذا به دهان، مشکل در بلع، نفخ، ترشح بیش از حد بزاق، سرفه، حالت تهوع و صدای خشن، و همچنین آسیب به دندان‌ها و لثه‌ها، مشکلات تغذیه‌ای، و اختلال خواب شود.

سخنگوی UHS گفت:

 “دستگاه جدید «انقلابی»، RefluxStop، در قسمت فوقانی دیواره معده نصب می‌شود و حرکت عضله تنگ‌کننده تحتانی مری را مسدود می‌کند تا آن را در موقعیت اصلی و طبیعی خود نگه دارد و آناتومی و عملکرد طبیعی را بازیابی کند.

دستگاه RefluxStop انقلابی است، زیرا کم‌تهاجمی است، دریچه تحتانی مری را بدون عوارض جانبی به موقعیت طبیعی خود باز می‌گرداند و برای اولین بار گزینه درمانی مناسبی را برای برخی بیماران ارائه می‌دهد”.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر