شنبه 23 تیر 1403
31.5 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهابرای تزریق واکسن کرونا به کجا باید مراجعه کرد؟

برای تزریق واکسن کرونا به کجا باید مراجعه کرد؟

برای تزریق واکسن کرونا به کجا باید مراجعه کرد؟

رئیس اداره بیماری‌های قابل‌پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت درباره تزریق دُز یادآور واکسن کرونا با توجه به مشاهده مواردی از سویه‌های جدید این بیماری و هشدار آغاز موج هشتم آن گفت:

به افراد بالای ۱۸ سال دارای بیماری زمینه‌ای و افرادی که بالای ۶۰ سال هستند توصیه می‌شود که اگر شش ماه از تزریق دُز قبلی واکسن‌ آن‌ها گذشته، برای تزریق واکسن یادآور اقدام کنند.

دکتر محسن زهرایی افزود: طبق روال قبل مردم می‌توانند به مراکز شبکه بهداشتی که اقدام به تزریق واکسن می‌کردند، مراجعه کنند. با مراجعه به سایت دانشگاه‌های علوم پزشکی هر شهر،‌ اطلاعات تکمیلی برای مراکز واکسیناسیون وجود دارد که می‌توانند بر اساس آن اقدام کنند و یا با مراکز بهداشتی شهرستان خود که برای دریافت سایر خدمات هم به آن‌جا مراجعه می‌کنند، در تماس باشند تا از آخرین اطلاعات پیرامون محل تزریق واکسن کرونا آگاه شوند.نوع واکسنی که اکنون به عنوان دُز یادآور تزریق می‌شود اهمیت خاصی ندارد. در حال حاضر انواع واکسن‌های ایرانی در اختیار است و تعداد محدودی هم واکسن سینوفارم وجود دارد.

توجه به توصیه‌های کمیته علمی کرونا و متخصصان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهمیت فراوانی دارد. هم‌چنان توصیه می‌شود افراد از حضور در اماکن شلوغ و سربسته آن‌هم بدون داشتن ماسک خودداری کرده و همواره توصیه‌هایی نظیر شست‌و‌شوی دست‌ها، حفظ فاصله‌گذاری فیزیکی و … را جدی بگیرند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر