شنبه 23 تیر 1403
31.5 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاترس از آلودگی کووید در چین باعث افزایش تقاضای سهام شرکت‌های داروسازی...

ترس از آلودگی کووید در چین باعث افزایش تقاضای سهام شرکت‌های داروسازی شد

ترس از آلودگی کووید در چین باعث افزایش تقاضای سهام شرکت‌های داروسازی شد

سرمایه‌گذاران، سهام شرکت‌های داروسازی چینی، تولیدکنندگان ماسک و تست آنتی‌ژن و شرکت‌های کقن‌و‌دفن را در میان نگرانی از افزایش آلودگی‌های انبوه به‌دنبال دست برداشتن چین از سیاست کووید صفر در هفته گذشته به‌سرعت خریدند.

با وجود افت ۰.۸ درصدی شاخص سهام CSI300،  شاخص سهام مراقبت‌های بهداشتی چین (CSIHC) صبح روز دوشنبه تقریبا یک درصد افزایش یافت. پس از انتشار فهرست بلندی از داروهای توصیه‌شده از جمله داروهای ضدسرفه و آنفلوآنزا که افراد می‌توانند برای مقابله با عفونت‌ها در خانه از آن استفاده کنند ارزش سهام بیش از بیست شرکت تولیدکننده دارو افزایش یافت.

در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی بر افزایش سریع عفونت‌ها در شهرهای بزرگ از جمله پکن و چنگدو، سرمایه‌گذاران در حال خرید سهام شرکت‌های تولیدکننده ماسک مانند شاندونگ داون پلیمر و شرکت‌های تولیدکننده تست آنتی‌ژن مانند ووهان ایزی دایاگنوسیس هستند.

پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش شیوع گسترده کووید در حوالی سال نو چینی در اواخر ژانویه است که می‌تواند موارد بحرانی و مرگ‌و‌میر را در کشوری که بسیاری از افراد مسن هنوز واکسینه نشده‌اند افزایش داده و سیستم پزشکی را تحت فشار قرار دهد.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر