شنبه 23 تیر 1403
31.5 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاعلائم مشابه آنفلوآنزا و کرونای فعلی

علائم مشابه آنفلوآنزا و کرونای فعلی

علائم مشابه آنفلوآنزا و کرونای فعلی

دکتر سید احمد طباطبایی با اشاره به افزایش موارد سرماخوردگی و آنفلوآنزا، درباره علائم افتراقی این بیماری‌ها با کرونا گفت: آنفلوآنزا و کرونای فعلی علائم تقریبا مشابه یک‌دیگر دارند و برای تشخیص افتراقی باید آزمایش انجام شود.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: واریانت‌های جدیدی از کووید۱۹ در جهان شناسایی شده است، البته این واریانت‌ها جدی نیستند و اگر هم به فرض فردی در ایران یا خارج از ایران به این واریانت‌ها مبتلا شود، بیماری خفیفی خواهد داشت؛ اما به‌طور کلی موضوع تغییر ژنتیکی درباره این ویروس مطرح است و رخ می‌دهد؛ اما خوشبختانه همان‌طور که آمار هم گواهی می‌دهد میزان بروز بیماری شدید در کرونا کاهش یافته و به حداقل رسیده است. هنوز هم اُمیکرون با زیرواریانت‌های  BA۴ و BA۵ در کشورمان در گردش است.

استفاده بی‌رویه از آنتی‌بیوتیک‌ها اصلا در بیماری‌های ویروسی آنفلوآنزا، کرونا، سرماخوردگی و انتروویروس‌ها ضرورت ندارد و متاسفانه برخی با خود درمانی از آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده می‌کنند؛ در حالی‌که توصیه اکید پزشکان و مجامع علمی خودداری از استفاده خودسرانه داروها به‌ویژه آنتی‌بیوتیک است.

از سوی دیگر تزریق سرم و تزریق ویتامین‌ها در داخل آن اصلا برای همه افراد ضرورت ندارد و تنها شاید سبب ایجاد آرامش روحی روانی برای بیمار شود؛ درحالی که لازم است دوره بیماری طی شود تا بیمار بهبود یابد. به‌جز درمان علامتی تب، بدن درد و جبران کم‌آبی بدن، درمان دیگری برای این مشکل توصیه نمی‌شود.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر