جمعه 29 تیر 1403
28.9 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهامجوز فروش آنلاین ۳ محصول به ۵۰۰ داروخانه

مجوز فروش آنلاین ۳ محصول به ۵۰۰ داروخانه

مجوز فروش آنلاین ۳ محصول به ۵۰۰ داروخانه

رئیس سازمان غذا و دارو درباره فروش آنلاین دارو از سوی برخی پلتفرم‌های اینترتی گفت:

 ما برای فروش آنلاین در حوزه مکمل و محصولات آرایشی و بهداشتی مشکلی نداریم. در حال حاضر ۵۰۰ داروخانه  مجوز فروش آنلاین مکمل را دارند، اما در هیچ کجای دنیا، دارو به‌صورت آنلاین فروخته نمی‌شود. باید توجه کرد که مجوزی که ما برای فروش آنلاین به داروخانه می‌دهیم، با کاری که برخی پلتفرم‌ها به صورت غیرقانونی در فروش آنلاین دارو انجام می‌دهند کاملا متفاوت است.

دکتر سید حیدر محمدی افزود: بنابراین سازمان غذا و دارو به داروخانه مجاز و به یک مؤسس مجاز، اجازه و مجوز فروش آنلاین مکمل یا محصولات آرایشی و بهداشتی یا طب سنتی مجاز را می‌دهد. در زمینه فروش آنلاین دارو فعلا قاعده‌ای وجود ندارد و از آن‌جایی که فروش دارو نیاز به مشاوره دارویی و توضیحات دارد و امکان این‌که با هر دارویی که در خانه بیمار می‌رود، داروساز هم بفرستیم، نیست، در نتیجه در این زمینه ورود نمی‌کنیم چراکه ممکن است خطا ایجاد شود.

آموزش نحوه مصرف دارو، نحوه نگهداری دارو و… متفاوت است و نمی‌توان آن را به‌صورت آنلاین به فروش رساند. در حالی که در حوزه مکمل این خدمات نیاز نیست. مکمل را یک فرد سالم برای تقویت شدن مصرف می‌کند، اما دارو را بیمار که ضعیف است، مصرف می‌کند و اگر درست موارد مصرف دارو را رعایت نکند، دارو به سم بدل شده و آسیب می‌زند. بنابراین اعتقاد داریم که دارو باید زیر نظر داروساز به فروش برسد. برخی پلتفرم‌هایی که اقدام به فروش آنلاین دارو می‌کنند مجوزی ندارند. بنابراین یک بستر غیرمجاز دارد داروی غیرمجازی را عرضه می‌کند. هیچ‌کس نمی‌داند آن‌چه به‌عنوان دارو از پلتفرم‌های اینترنتی خریداری می‌کند، مجاز است یا خیر.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر