شنبه 23 تیر 1403
31.5 C
Tehran
خانهگیاهان دارویی۵ گیاه خوراکی برای کاهش وزن و رفع نفخ شکم

۵ گیاه خوراکی برای کاهش وزن و رفع نفخ شکم

۵ گیاه خوراکی برای کاهش وزن و رفع نفخ شکم

نفخ، سنگینی پاها، و احتباس آب از مشکلاتی است که علت آن می‌تواند ناشی از سبک زندگی کم‌تحرک و رژیم غذایی غنی از قند و چربی باشد. علاوه‌بر این، استرسی که بدن با تغییر فصل متحمل می‌شود می‌تواند موجب بدتر شدن اوضاع شود.

سبزیجات مناسب یک کمک‌کننده موثر برای مبارزه با مشکلات یادشده هستند. گیاهان خوراکی زیر می‌توانند ترکیبی از موادی را فراهم آورند که کار کبد و سایر اندام‌های دخیل در سم‌زدایی بدن را تسهیل کرده و احساس سیری و مهار گرسنگی را افزایش دهند:

*کنگرِ فرنگی حاوی مقداریزیادی فیبر است که هضم چربی و قندها را کُند کرده و تولید انسولین را کاهش می‌دهد. فیبرهای غنی از کنگرِ فرنگی از جمله اینولین دارای اثر پری‌بیوتیکی است.

*رازیانه سرشار از آب و فیبر است که فرآیندهای سم‌زدایی بدن را  تقویت می‌کند. آب باعث پُرادرای شده و فیبرها نیز با تحریک روده‌ها موجب دفع سموم و مواد اضافی در بدن می‌شوند.

*کاهو غنی از ویتامین C است؛ گردش خون را بهبود بخشیده و به رفع نفخ و سلولیت کمک می‌کند. هم‌چنین یک منبع خوب از پلی‌فنول‌ها و فیبر است که اقدامات سم‌زدایی را افزایش می‌دهند.

*اسفناج تامین‌کننده مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم، و حاوی طیف وسیعی از ویتامین‌های B است؛ هم‌چنین گردش خون را بهبود بخشیده و با نفخ مبارزه می‌کند.

*کاسنی قرمز منبع آنتوسیانین و دارای اثرات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی است که موجب تخلیه مایعات اضافی و کاهش تجمع آب در بافت‌ها می‌شود.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر