یکشنبه 6 اسفند 1402
-1.2 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاآماده‌باش بیمارستان‌ها برای چهارشنبه آخر سال

آماده‌باش بیمارستان‌ها برای چهارشنبه آخر سال

آماده‌باش بیمارستان‌ها برای چهارشنبه آخر سال

دکتر سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت از ارائه خدمت به مصدومان احتمالی چهارشنبه پایان سال خبر داد و گفت:

از آغاز بهمن تا روز ۲۴ اسفند سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۸۳۴ نفر آسیب دیدند که از این تعداد ۲۲۱۶ نفر در همان روز چهارشنبه‌سوری دچار آسیب‌دیدگی شدند و مجموعا ۱۹ نفر فوتی به‌دلیل حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال داشتیم.

کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی باید آمادگی لازم را برای ارائه خدمات آن هم با بهره‌گیری از همه امکانات و ظرفیت‌های‌شان مطابق سطح‌بندی بیمارستان‌ها داشته باشند. به‌ویژه در بیمارستان‌های ارائه‌دهنده خدمات بستری مصدومین مرتبط با حوادث چهارشنبه آخر سال، آمادگی لازم باید ایجاد شود.

طبق دستورالعمل معاونت درمان برای چهارشنبه آخر سال، دسترسی سریع به سایر متخصصین به‌ویژه متخصصین داخلی، زنان، اطفال و جراحی عمومی و فوق تخصص‌­های مورد نیاز در کلیه بیمارستان‌­های جنرال و مراکز تروما باید برنامه‌ریزی شود. هم‌چنین اعلام کرده‌ایم که در راستای تأمین نیروی تخصصی و کادر درمانی برای افزایش ظرفیت در موارد نیاز، از طریق جابجایی بین مراکز درمانی پیش‌بینی‌های لازم انجام شود.

مجموعا در سال گذشته ۱۷۲ نفر به‌دلیل حوادث مربوط به چهارشنبه سوری دچار قطع اندام شدند که ۱۴۱ نفرشان در همان روز چهارشنبه سوری دچار این اتفاق شدند و ۸۹۰ نفر نیز دچار  آسیب به چشم شدند. در عین‌حال متأسفانه ۹۴۹ نفر از عابرین پیاده در سال گذشته دچار آسیب شدند و هم‌چنین ۳۰ نفر از پرسنل امدادی و انتظامی نیز دچار آسیب‌دیدگی‌های ناشی از حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته شده بودند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر