شنبه 23 تیر 1403
31.5 C
Tehran
خانهمقالات علمی داروییآیا پیری قابل بازگشت است؟ دانشمندان در شُرف تبدیل آن به واقعیت...

آیا پیری قابل بازگشت است؟ دانشمندان در شُرف تبدیل آن به واقعیت هستند

آیا پیری قابل بازگشت است؟ دانشمندان در شُرف تبدیل آن به واقعیت هستند

به لطف تحقیقات گسترده در زمینه ضدپیری و تأمین بودجه میلیاردرها، تعدادی از استارتاپ‌های علمی در آستانه ارائه راه‌حل‌های بازگشت روند افزایش سن هستند.

جدیدترین شرکت تازه‌وارد در دنیای بیوتکنولوژی آلتوس لبز (Altos Labs) است که اوایل سال جاری در کالیفرنیا تأسیس شد. ۴ برنده جایزه نوبل در میان اعضای هیأت مدیره آن هستند. آزمایشگاه آلتوس با سرمایه ۳ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاران برجسته‌ای هم‌چون جف بزوس بنیانگذار آمازون را دارد. این شرکت پیش‌تر یک هدف دارویی را کشف کرده که از دست‌دادن عضلات مرتبط با افزایش سن در موش‌ها را کند می‌کند.

شگفت‌آور است که بدانیم پیرترین انسانی که تابحال زیسته، ژان کالمان است که در سال ۱۹۹۷ در سن ۱۲۲ سالگی در فرانسه درگذشت.مدیرعامل آزمایشگاه BioAge گفت: هیچ محدودیت دشواری توسط زیست‌شناسی یا فیزیک تحمیل نشده که بگوید نمی‌توانیم عمر بیشتری داشته باشیم.

کریستین فورنتی افزود: پروتئینی به نام آپلین وجود دارد که در خون گردش می‌کند و ما مشاهده کردیم افراد میانسال با سطوح بالاتر آپلین در خون‌شان عمر طولانی‌تری داشتند و با افزایش سن عملکرد عضلانی و عملکرد شناختی بهتری داشتند.

این دارو به موش‌ها کمک کرد تا با سرعت بیشتری در چرخ‌های‌شان بدوند، سایز ماهیچه‌های‌شان را افزایش داد و توانایی‌شان را بهبود بخشید.تنها چیزی که باقی می‌مانَد شبیه‌سازی نتایج مشابه در انسان‌های مسن است و آزمایشی برای این منظور در حال انجام است.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر