دوشنبه 25 تیر 1403
33.9 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهااپل واچ می‌تواند علائم بیماری پارکینسون را تشخیص دهد

اپل واچ می‌تواند علائم بیماری پارکینسون را تشخیص دهد

اپل واچ می‌تواند علائم بیماری پارکینسون را تشخیص دهد

طبق یک مطالعه جدید، ساعت‌های هوشمند می‌توانند علائم پارکینسون را تشخیص داده و به دانشمندان درک بهتری از نحوه درمان این بیماری بدهند.

متخصصان مغز و اعصاب در مرکز پزشکی دانشگاه روچستر در آمریکا از یک اپل واچ به‌همراه یک آیفون برای نظارت بر افراد مبتلا به بیماری پارکینسون در مراحل اولیه به‌مدت یک سال استفاده کردند.

آن‌ها دریافتند که می‌توانند به‌طور غیر فعال علائمی مانند نحوه راه‌رفتن و لرزش را ردیابی کنند، و هم‌چنین از طریق ضبط صدا که مشکلات مربوط به گفتار را آشکار می‌کند، بینش بیشتری به دست آوردند.

جیمی آدامز، دانشیار نورولوژی در مرکز پزشکی دانشگاه روچستر می‌گوید: اقدامات دیجیتالی نویدبخشِ ارائه معیارهای عینی، حساس و واقعیِ پیشرفت بیماری در بیماری پارکینسون است.

این مطالعه نشان می‌دهد که داده‌های تولید شده توسط ساعت‌های هوشمند و تلفن‌های هوشمند می‌توانند تغییرات در حوزه‌های مختلف بیماری را از راه دور کنترل و تشخیص دهند و ارزیابی‌های دیجیتال می‌تواند به ارزیابیِ اثربخشیِ درمان‌های آینده کمک کند.

این یافته‌ها در نشریه npj Parkinson’s Disease در مطالعه‌ای با عنوان «استفاده از ساعت هوشمند و تلفن هوشمند برای ارزیابی بیماری پارکینسون اولیه در مطالعه WATCH-PD طی ۱۲ ماه» منتشر شده است.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر