شنبه 26 خرداد 1403
22.8 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهااکنون نیاز داریم تا در کل کشور ۸۰ هزار پرستار جذب کنیم

اکنون نیاز داریم تا در کل کشور ۸۰ هزار پرستار جذب کنیم

اکنون نیاز داریم تا در کل کشور ۸۰ هزار پرستار جذب کنیم

آمارها نشان می‌دهد که حدود ۱۰۰ هزار کمبود نیروی پرستار در سراسر کشور وجود دارد و شنیده‌ها حاکی از این است که سازمان امور استخدامی و برنامه و بودجه عزم جدی برای جذب نیرو در وزارت بهداشت نشان نداده است.

مرادی، مدیر کل منابع انسانی معاونت توسعه وزارت بهداشت گفت:

در حال حاضر پروژه‌های جدید در دست احداث و راه‌اندازی است به‌طوری که ۱۰هزار و ۷۰۰ تخت، ۸۵۰ واحد بهداشتی و ۱۳۸۰ پایگاه اورژانس در حال راه اندازی است که با آغاز فعالیت این پروژه‌ها دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی آسان‌تر خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر وزارت بهداشت به ۲۳ هزار نیرو، ۱۰ هزار نیروی بهداشت، ۲۳ هزار پرستار و ۷ هزار نفر برای پایگاه‌های اورژانس احتیاج دارد.

مدیر کل منابع انسانی معاونت توسعه وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر بدون تامین نیرو، امکان راه‌اندازی پروژه‌های بهداشتی و درمانی وجود ندارد و این موضوع سبب شده تا دسترسی مردم به خدمات به‌دلیل عدم راه‌اندازی و نبود پروژه‌ها کاهش پیدا کند.

درخواست ما از سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی این است که مجوز جذب ۶۰ هزار نفر برای ارتقای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم را هرچه سریع‌تر صادر و ردیف اعتباری آن توسط برنامه و بودجه تامین شود.

 

برنامه‌های وزارت بهداشت بدین صورت است که اولویت جذب نیرو با مناطق محروم و کم برخوردار است. در حال حاضر درصد نسبت تخت به پرستار پایین است و همین موضوع باعث بروز مشکلات در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌شود و خدمت رسانی به بیماران و مراجعه کنندگان را دچار اختلال خواهد کرد.

پیش‌تر عباس عبادی، معاون پرستاری وزارت بهداشت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفته بود: در صورت تصویب و اعطای مجوز جذب تمام همکاران مانند شرکتی، ۸۹ روزه که در سیستم بوده همگی در طرح ساماندهی کارکنان خواهند بود.

با تصویب برای درخواست مجوز جذب توسط سازمان امور استخدامی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر از پرستاران از طریق آزمون استخدامی مشغول به‌کار خواهند شد. در حال حاضر کشور حدود ۸۰ هزار پرستار نیاز به جذب دارد.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر