یکشنبه 6 اسفند 1402
-0.1 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهابا افزایش نرخ‌ها در کنیا، انگ و فقر مانع از درمان سرطان...

با افزایش نرخ‌ها در کنیا، انگ و فقر مانع از درمان سرطان می‌شود

با افزایش نرخ‌ها در کنیا، انگ و فقر مانع از درمان سرطان می‌شود

طبق گزارش بانک جهانی: مانند بسیاری از کشورهای آفریقایی اکثر موارد سرطان در کنیا در مراحل پیشرفته تشخیص داده می‌شوند، زمانی‌که گزینه‌های درمانی محدود هستند و خانواده‌ها با فروش دارایی‌ها یا قرض‌گرفتن پول متحمل زیان‌های بزرگی می‌شوند.

در این گزارش آمده به علت آن‌که تنها کمتر از ۲۰ درصد از جمعیت ۵۳ میلیون نفری کنیا که در طرح بیمه سلامت ملی ثبت‌نام کرده‌اند، هزینه مراقبت‌های بهداشتی سالانه بیش از یک میلیون کنیایی را به فقر می‌کشاند.

هم‌زمان با ثروتمندتر شدن کنیا، تشخیص سرطان در حال افزایش است. داده‌های وزارت بهداشت کنیا نشان می‌دهد که بروز سالانه سرطان بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ تقریبا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

این وزارتخانه بهبود امید به زندگی که هشت سال از سال ۲۰۲۰ افزایش یافته و اتخاذ فزاینده رفتارهای پرخطر مانند رژیم‌های غذایی ناسالم، عدم ورزش‌کردن، سوء مصرف الکل و سیگار را مقصر می‌داند.

انگ، مشکل را بدتر کرده است. بریجت نیابوتو، پزشک مرکز رادیوتراپی و سرطان نایروبی گفت که زنان در کنیا اغلب از پیگیری تشخیص برخی از شایع‌ترین و مهلک‌ترین سرطان‌ها در کنیا مانند سرطان دهانه رحم و پستان واهمه دارند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر