شنبه 26 خرداد 1403
22.8 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهابرنامه وزارت بهداشت برای مکمل‌یاری آهن و اسیدفولیک در مدارس

برنامه وزارت بهداشت برای مکمل‌یاری آهن و اسیدفولیک در مدارس

دکتر مصطفی رضایی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت:

بخشی از ۱۱هزار میلیارد تومان درآمد وزارت بهداشت از محل مالیات بر ارزش افزوده صرف خرید مکمل‌ها و ویتامین‌ها می‌شود و برای این‌که هزینه تهیه مکمل‌های دارویی برای‌مان کمتر باشد، سیاست وزارت بهداشت خرید متمرکز است؛ چراکه اگر قرار باشد تمامی شبکه‌ها از واسطه ‌ها خرید کنند، بخش قابل‌توجهی از اعتبارات باید صرف خرید مکمل شود.

در بحث خرید مکمل‌ها و سایر مواد مصرفی در شبکه بهداشتی مانند وارنیش فلوراید و… خرید متمرکز انجام می‌دهیم؛ به این صورت که با شرکت‌های تولیدی وارد مذاکره شده و بسته به نیاز برآورد شده، خرید می‌کنیم.

خوشبختانه اولین بخشی که به شکل متمرکز در حال خرید آن هستیم، احتمالا ماه آینده توزیع خواهد شد. بسته به نیاز هر منطقه،‌ خریدهای ما توسط خود شرکت دارویی به بخش مورد نظر منتقل می‌شود.

قرص آهن+اسیدفولیک یکی از مکمل‌هایی است که ارائه می‌شود زیرا از شایع‌ترین مشکلاتی که نوجوانان ما دارند بحث کم خونی است و این مکمل می‌تواند بخش قابل‌توجهی از این مشکل را برطرف کند.

البته اگر کم خونی درمان نشود می‌تواند مشکلات بسیار زیادی حتی در خصوص یادگیری و سلامت دانش‌آموزان ایجاد کند که طرح مکمل‌یاری در مدارس با هدف کاهش این دست مشکلات اجرا می‌شود.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر