شنبه 23 تیر 1403
31.5 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاتأمین غذای بیماران اعصاب و روان بسیار دشوار است

تأمین غذای بیماران اعصاب و روان بسیار دشوار است

تأمین غذای بیماران اعصاب و روان بسیار دشوار است

دکتر شاهین آخوندزاده، استاد گروه روانشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس بیمارستان روزبه گفت:

درحالی که یک بیمار عادی حداکثر ۵ تا ۱۰ روز بستری می‌شود اما یک بیمار اعصاب و روان ممکن است ۲ تا سه ماه بستری شود و در این مدت بیمار باید از تغذیه مناسب همراه با میان‌وعده، پوشاک مناسب و برنامه ورزشی و فرهنگی برخوردار باشد. این درحالی است که با توان مالی موجود، نمی‌توان وظیفه خود را به‌شکل مناسب انجام داد. در جامعه اقدامات حمایتی ارزشمند خیرین حوزه سلامت بیشتر به سمت برخی مراکز خاص حوزه کودکان و سرطان است، در حالی‌که حوزه روانپزشکی به‌شکل جدی به حمایت‌های خیرین نیاز دارد.

برخی داروهای تجویزی هم‌چون آنتی دپرسانت و آنتی سایکوتیک برای بیماران اعصاب و روان اشتهاآور است در این حالت بیمار نسبت به فرد عادی نیازمند ۲ برابر غذا است و آن مواد غذایی که بیمارستان می‌تواند با تعرفه دولتی برای بیمار فراهم کند به‌طورحتم بیمار را سیر نمی‌کند و ما مسئولان بیمارستان از این‌که نمی‌توانیم حقوق بیمار بستری را تأمین کنیم، بسیار شرمنده هستیم.

بنده سعی خود را کرده‌ام که هرچه بیشتر خیرین را برای ورود به تأمین هزینه بیماران بستری در بیمارستان روزبه تشویق کنم، اما دولت هم باید نقش خود را به‌خوبی ایفا کند، چراکه به همه مسائل نمی‌توان با دید سود و زیان نگریست.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر