شنبه 5 خرداد 1403
23.9 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاتخصیص بیش از ۱۳ میلیارد یورو برای واردات کالاهای اساسی و دارو

تخصیص بیش از ۱۳ میلیارد یورو برای واردات کالاهای اساسی و دارو

تخصیص بیش از ۱۳ میلیارد یورو برای واردات کالاهای اساسی و دارو

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: مجلس شورای اسلامی میزان ارز ترجیحی تخصیصی برای واردات کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی را ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو تعیین کرد، لذا در سال آینده ثبات قیمت‌ها را شاهد خواهیم بود.

حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی در جلسه علنی ۲۵ بهمن‌ماه مجلس در تذکری با اشاره به رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه بودجه ۱۴۰۳ افزود:‌ شورای نگهبان در بند الف تبصره چهار مربوط به اختصاص میزان ارز ترجیحی به کالاهای اساسی این ایراد را گرفته بود که کاهش ارز تخصیص یافته تورم‌زا است.

مجلس شورای اسلامی ابهام را این‌گونه برطرف کرد که مصوبه قبلی خود یعنی اختصاص ۱۰ میلیارد یورو ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی به ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو افزایش پیدا کرد.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر با تاکید بر این‌که مجلس به معیشت مردم توجه دارد، گفت: تاکید ما به دولت این است که این ارز ترجیحی فقط برای واردات نهاده‌ها کشاورزی و کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی اختصاص پیدا کند لذا اگر اقدامی غیر از این صورت گیرد برخلاف مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه خواهد بود.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر