دوشنبه 7 اسفند 1402
-1.2 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاتسویه بدهی تأمین اجتماعی به داروخانه‌ها

تسویه بدهی تأمین اجتماعی به داروخانه‌ها

تسویه بدهی تأمین اجتماعی به داروخانه‌ها

شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به پرداخت ۴۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز غیردولتی و خصوصی طرف قرارداد این سازمان در روزهای گذشته و آخرین وضعیت تسویه و به‌روزرسانی مطالبات داروخانه‌ها در قالب طرح دارویاری گفت: داروخانه‌ها تمام مطالبات‌شان را تا مهرماه از ما دریافت کرده‌اند.

سهم آبان ماه مربوط به طرح دارویار را هم تسویه کرده‌ایم و سهم دارویار در آذرماه هم در شرف پرداخت است. به این ترتیب عقب‌ماندگی در این حوزه نداریم و از نظر ما در داروخانه‌ها مشکلی از حیث مطالبات وجود ندارد.

بالغ بر ۹۵ درصد پزشکان طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی نسخ خود را به‌صورت الکترونیکی می‌نویسند. ۶۸ میلیون نسخه پزشک در شش ماهه اول سال صادر شده بود که بیش از  ۹۵ درصد این نسخ، الکترونیکی بودند.

در داروخانه‌ها دو اتفاق ممکن است رخ دهد و نارضایتی بیماران را به همراه داشته باشد که نخست عدم پذیرش نسخه به‌علت قطعی سیستم و دوم نپذیرفتن نسخه کاغذی است. ما اجازه دادیم اگر نسخه کاغذی هم آمد فعلا داروخانه‌ها آن را بپذیرند. برخی داروخانه‌ها قانون را رعایت می‌کنند و نسخه کاغذی را قبول می‌کنند اما برخی هم می‌گویند باید نسخه الکترونیک ارائه کنی که همین باعث اعتراض بیماران شده است.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر