شنبه 5 خرداد 1403
25.7 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاجزئیات خدمات تحت‌پوشش صندوق بیماری‌های صعب‌العلاج برای بیماران کلیوی

جزئیات خدمات تحت‌پوشش صندوق بیماری‌های صعب‌العلاج برای بیماران کلیوی

جزئیات خدمات تحت‌پوشش صندوق بیماری‌های صعب‌العلاج برای بیماران کلیوی

دکتر محمدمهدی ناصحی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص خدماتی که پیش از تاسیس صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌ العلاج به‌صورت رایگان در اختیار افراد مبتلا به نارسایی مزمن کلیه قرار می‌گرفت، گفت:

جلسات همودیالیز، ست، صافی و سوزن دیالیز، خدمات تعبیه راه عروقی رایگان، هزینه کاتترهای دائم و موقت و هم‌چنین گرافت‌های عروقی از این نوع خدمات بود. محلول دیالیز و پودر بی‌کربنات سدیم، آزمایشات روتین بیماران دیالیزی اعم از آزمایشات ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه نمونه دیگری از این خدمات را شامل می‌شد.

هم‌چنین داروهای اریتروپوئتین، ترکیبات آهن تزریقی، SEVELAMER، کاتتر گذاری دائمی دیالیز صفاقی، آموزش و مدیریت بیماران نیازمند دیالیز صفاقی به‌صورت ماهیانه، هزینه محلول‌های دیالیز صفاقی و عمل جراحی پیوند کلیه نیز از نمونه خدماتی است که به‌صورت رایگان از پیش از تاسیس صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج به بیماران دیالیزی ارائه می‌گردید.

علاوه‌بر حمایت‌های از پیش گفته‌شده با تشکیل صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج بیماران دارای هر یک از نشان‌های زیر می‌توانند از مزایای صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج بهره‌مند شوند.

هر یک از نشان‌ها عبارت است از نشان همودیالیز (دیالیز خونی) شامل خدمات بستری، پرتوپزشکی، دارو و آزمایش، ویزیت و خدمات پزشکان و نشان دیالیز صفاقی شامل آزمایش، خدمات بستری، پرتوپزشکی، ویزیت و خدمات پزشکان است.

آزمایش، پرتوپزشکی، ویزیت و خدمات پزشکان و نشان پس از جراحی پیوند کلیه شامل دارو، ویزیت، آزمایش و بیوپسی کلیه پیوندی است. نکته قابل‌توجه این است که بیماران کلیوی منتسب به نشان همودیالیز (دیالیزخونی)، دیالیز صفاقی، کاندید پیوند کلیه و پس از جراحی پیوند کلیه می‌توانند با رعایت ضوابطی از مساعدت‌های موردی تبصره ذیل ماده ۹ اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج با ارائه مدارک و مستندات به ادارات استانی پس از بررسی و طرح در کمیته‌های مربوطه بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر