سه‌شنبه 2 مرداد 1403
35.7 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاحسگر پوشیدنی بدون سیم که بر سلامت اعضای بدن نظارت می‌کند، «پتانسیل...

حسگر پوشیدنی بدون سیم که بر سلامت اعضای بدن نظارت می‌کند، «پتانسیل نجات و بهبود جان افراد» را دارد

حسگر پوشیدنی بدون سیم که بر سلامت اعضای بدن نظارت می‌کند، «پتانسیل نجات و بهبود جان افراد» را دارد

محققان یک حسگر پوشیدنی به نام USoP ابداع کرده‌اند که می‌تواند بر اندام‌های داخلی افراد در زمان انجام فعالیت‌های روزانه نظارت کند. این دستگاه که در پایش اولتراسوند بدون سیم به‌عنوان یک “جهش بزرگ به جلو” توصیف می‌شود، به اندازه یک بانداژ بزرگ است و در طول روز درست روی سینه فرد پوشنده قرار می‌گیرد.

دکتر مویانگ لی، نویسنده اصلی این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا- سن‌دیگو می‌گوید:

این فناوری پتانسیل زیادی برای نجات و بهبود زندگی دارد. این حسگر می‌تواند عملکرد قلب و عروق را در حرکت ارزیابی کند. مقادیر غیرطبیعی فشار خون و خروجی خون از قلب در حالت استراحت یا در حین ورزش، از علائم نارسایی قلبی هستند. برای جمعیت‌های سالم، دستگاه ما می‌تواند پاسخ‌های قلبی عروقی به ورزش را در زمان واقعی اندازه‌گیری کند و در نتیجه بینش‌هایی در مورد شدت فشار واقعی اِعمال‌شده توسط هر فرد ارائه دهد، که می‌تواند به فرمول‌بندی برنامه‌های تمرینی شخصی‌سازی شده کمک کند.

بیماری‌های قلبی-عروقی سالانه جان ۱۸ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. تجویز دارو و ایجاد تغییرات سریع در شیوه زندگی می‌تواند به‌ویژه مؤثر باشد. در حال حاضر، اکوی قلب به تکنسین‌های آموزش‌دیده و تجهیزات دست و پا گیر نیاز دارد، اما این اولین سیستم بافت عمیق در نوع خود است که می تواند سیگنال‌ها‌ی فیزیولوژیکی را تا ۶ و نیم اینچ زیر پوست ردیابی کند.

انتهای پیام

 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر