یکشنبه 6 اسفند 1402
-0.1 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاخطر مسمومیت مرگبار با برداشت و مصرف قارچ‌های سمی از عرصه‌های منابع...

خطر مسمومیت مرگبار با برداشت و مصرف قارچ‌های سمی از عرصه‌های منابع طبیعی

خطر مسمومیت مرگبار با برداشت و مصرف قارچ‌های سمی از عرصه‌های منابع طبیعی

ترحم بهزاد، مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری گفت:

قارچ‌های سمی از نظر خصوصیات ظاهری مانند شکل، رنگ، بو، قوام و مزه شباهت بسیاری به قارچ‌های خوراکی دارند و مصرف آن‌ها بسیار خطرناک است. با عنایت به این‌که بعضی از گونه‌های قارچ از نوع سمی و حاوی سم مهلک هستند، آگاهی از این مطلب نقش مؤثری در عدم‌استفاده از آن و جلوگیری از حادثه و حوادث ناگواری خواهد شد که تجربه و سابقه آن وجود دارد.

یکی از نکات مهم در ارتباط با سموم این است که برای اغلب آن‌ها، پادزهر و به‌نوعی بستگی به میزان مصرف و شدت مسمومیت امکان درمان وجود دارد اما برای سم قارچ، پادزهر خاصی وجود ندارد و معالجه میسر نیست.  بنابراین تنها راه ممکن جلوگیری و دقت و عدم مصرف قارچ سمی و ممانعت از ورود سم به بدن است. مصرف قارچ‌ توسط حیوانات و پرندگان بیانگر غیر سمی‌بودن آن قارچ برای انسان نیست و حتی برخی از سموم مقاوم به گرما هستند و با آماده‌سازی آن به‌صورت کباب، آب‌پز، بخارپز‌ و سرخ کردن، مواد سمی از بین نمی‌روند و سم‌زدایی نمی‌شوند.

با مصرف قارچ‌‌های سمی علائم مسمومیت ۴ تا ۵ ساعت و گاهی تا ۲۴ ساعت به‌صورت تهوع، استفراغ، اسهال، شکم‎درد، بی‌‌حالی، عطش، سرگیجه و هم‌چنین عوارض روحی مانند توهم، خواب‌آلودگی، تشنج یا بی‌قراری ظاهر می‌‌شود . با توجه به موارد فوق توصیۀ مؤکد به عموم مردم برای حفظ سلامتی و آرامش خود و خانواده خود، عدم‌استفاده و خودداری جدی از مصرف قارچ‌های خودرو است.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر