دوشنبه 7 اسفند 1402
-1.2 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاداروهای آنتی‌بیوتیک کودکان در کردستان کمیاب است

داروهای آنتی‌بیوتیک کودکان در کردستان کمیاب است

داروهای آنتی‌بیوتیک کودکان در کردستان کمیاب است

مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، داروهای کوآموکسی کلاو، آزیترومایسین و آموکسی‌سیلین را که در بازار دارو پرمصرف هستند از جمله اقلام کمیاب دارویی ذکر کرد و گفت:

انواع شکل‌های خوراکی و سوسپانسیون این اقلام دارویی در بازار با کمبود مواجه است، اما می‌توان از شکل کپسولی آزیترومایسین استفاده کرد که در همه داروخانه ها موجود است.

دکتر ابراهیم ابراهیمی افزود: کودکان به یک سری داروها هم برای درمان علامتی و هم به آنتی‌بیوتیک نیاز دارند که در واقع درحال حاضر با کمبود یک سری داروهای آنتی‌بیوتیک کودکان در سطح استان کردستان هم‌چون سایر استان‌های کشور مواجه هستیم.

در حوزه آنتی‌بیوتیک‌های کودکان، دارو وجود دارد اما کمیاب است و برخی داروخانه‌ها که حجم نسخ بالایی داشته و یا میان تجمع پزشکان قرار دارند و یا در اورژانس‌ها که با تجمع مردم روبرو بود، این داروها زودتر تمام می‌شود و کمیاب‌تر است. به‌همین دلیل ممکن است افراد برای پیدا کردن آنتی‌‌بیوتیک در داروخانه‌ها با مشکل مواجه شوند.

اگرچه به‌نظر می رسد که این مشکل تا چند روز آینده رفع می‌شود، اما می‌توان با همکاری داروسازان و پزشکان، یکسری شیفت دُزهای دارویی ایجاد کرد که راه حل شدنی و سریع‌تری است.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر