شنبه 5 خرداد 1403
23.9 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاداروی ارزان‌قیمت پروپرانولول باعث کاهش اضطراب در افراد مبتلا به اوتیسم می‌شود

داروی ارزان‌قیمت پروپرانولول باعث کاهش اضطراب در افراد مبتلا به اوتیسم می‌شود

داروی ارزان‌قیمت پروپرانولول باعث کاهش اضطراب در افراد مبتلا به اوتیسم می‌شود

پروپرانولول یک مسدودکننده بتا است که به‌طور معمول برای کمک به درمان فشار خون بالا، و کاهش فشار خون تجویز می‌شود، اما محققان مرکز تامپسون دانشگاه میزوری-کلمبیا گزارش کرده‌اند که این داروی مربوط به قلب‌و‌عروق می‌تواند اضطراب را در کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) نیز کاهش دهد.

مطالعات متعددی ثابت کرده‌اند که برخی از افراد مبتلا به ADS معمولا بیشتر از همسالان سالم خودشان با احساساسات اضطراب شدید دست و پنجه نرم می‌کنند.

نتایج این مطالعه که در مجموع با ۶۹ بیمار مبتلا به ASD در طول سه سال انجام شد، نشان داد شرکت‌کنندگانی که پروپرانولول مصرف می‌کردند سطح اضطراب‌شان به‌طور قابل‌توجهی در مقایسه با گروه دارونما در هفته دوازدهم چک‌آپ کاهش یافته بود.

دکتر بِوِرسدورف، یکی از محققان این تحقیق گفت که یافته‌ها نشان می‌دهد که پروپرانولول می‌تواند به‌عنوان یک مداخله مفید برای کاهش اضطراب در افراد مبتلا به اوتیسم کمک کند.

این دارو از دهه ۱۹۶۰ وجود داشته و بسیار ارزان است. تاکنون هیچ داروی شناخته‌شده‌ای نداشته‌ایم که مشکلات روانی را به‌طور خاص برای مبتلایان به ASD هدف قرار دهد. نتایج بسیار امیدوارکننده هستند و می‌توانند از تحقیقات در آینده حمایت کنند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر