پنج‌شنبه 10 اسفند 1402
-4 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهادارو، بزرگ‌ترین تجارت دنیا بعد از نفت

دارو، بزرگ‌ترین تجارت دنیا بعد از نفت

دارو، بزرگ‌ترین تجارت دنیا بعد از نفت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مافیای دارو در دنیا گفت:

علم پزشکی امروزه مبتنی بر تشخیص و درمان دارویی شده است. این در حالی است که بزرگ‌ترین تجارت دنیا بعد از نفت، دارو و کارتل‌های دارویی است که این فرهنگ را در مردم ایجاد کردند که تنها راه درمانی، دارو است چون مافیای دارو در تمام دنیا وجود دارد و این‌ها سودهای کلانی دارند به دست می‌آورند و به این علت این روزها باید علم پزشکی راه‌های نوین سلول‌تراپی، تحقیقات ژنتیک و… را پیدا کند.

دکتر بهرام عین‌اللهی افزود: یکی از نکات مهمی که دنبال آن هستیم، سلامت است که راهکارهای مختلفی دارد، اما آیا راهکارهای دنیا همه به‌طور مطلق توانسته سلامت ایجاد کند و در درمان همه بیماری‌ها موفق بوده است؟ در طول تاریخ روش‌های زیادی انجام گرفته است اما هنوز به قله نرسیدیم و هنوز بیماری‌هایی هستند که علت و درمان ناشناخته دارند.

خود ما از سال ۷۸ در درمان بیماری چشمی با سلول‌های بنیادی مشکلات را برطرف کردیم و این یک افق و تحول جدید در درمان است. ما در سلامت و درمان نباید یک بُعدی فکر کنیم. امروزه احتیاج به جهش‌های علمی و راهکار مهم داریم. مطلق‌گرایی در حیطه طب صحیح نیست. ما باید همه جانبه‌نگر باشیم و از همه امکانات موجود برای درمان استفاده کنیم که نام این درمان، روش مکمل است.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر