سه‌شنبه 2 مرداد 1403
32.6 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاسازمان انتقال خون ۶۰ درصد از پلاسمای مورد نیاز تهیه داروها را...

سازمان انتقال خون ۶۰ درصد از پلاسمای مورد نیاز تهیه داروها را تأمین می‌کند

سازمان انتقال خون ۶۰ درصد از پلاسمای مورد نیاز تهیه داروها را تأمین می‌کند

دکتر مصطفی جمالی، مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت:

افتخار داریم با مشارکت حدود ۲ و نیم میلیون نفر اهداکننده خون، پاسخگوی همه نیازهای مراکز درمانی در سراسر کشور بودیم و توانستیم به میزان ۶۰ درصد از پلاسمای مورد نیاز کشور برای تهیه داروهای مشتق از پلاسما هم‌چون IVIG، آلبومین، فاکتورهای ۸ و ۹ را تأمین کنیم.

انتخاب سازمان انتقال خون ایران به عنوان انتقال خون برتر آسیا در شاخص‌های سلامت خون در سال ۲۰۲۲ میلادی، نشان‌دهنده حرکت امیدبخش این سازمان در خدمت به نظام سلامت کشور است.

ایجاد ذخیره اقلام استراتژیک هم‌چون کیت و کیسه‌های خون‌گیری به‌مدت ۶ ماه، افزایش میزان تولید خون کم لوکوسیت برای کاهش واکنش‌های ناشی از تزریق خون از ۲۰ درصد به ۶۰ درصد در سال ۱۴۰۱، آغاز اجرای آزمایش‌های مولکولی غربالگری، انجام اقدامات اولیه برای تقویت بانک HLA در حوزه سلول‌های بنیادی خون‌ساز، راه‌اندازی آزمایش‌های غربالگری آنتی‌بادی برای اولین بار در کشور و راه‌اندازی بانک خون ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، بخشی از کارهای صورت‌گرفته در دو سال گذشته است.

 حمایت از پیشبرد اهداف سازمان انتقال خون یک اولویت مهم است و موفقیت‌های این سازمان، و این عملکرد مثبت باید برای مردم از طریق رسانه‌ها اعلام شود.

انتهای پیام

 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر