دوشنبه 7 اسفند 1402
-1.2 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاسهم ۵هزار نفری پرستاران در استخدام‌های جدید

سهم ۵هزار نفری پرستاران در استخدام‌های جدید

سهم ۵هزار نفری پرستاران در استخدام‌های جدید

محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری با تأکید چندباره بر موضوع کمبود نیروی پرستاری در کشور، به موضوع استخدام‌های جدید در وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت:

از ۲۵هزار نیروی جدید که وزارتخانه در مسیر جذب آن‌هاست، سهم پرستاران تنها ۵هزار نفر است.

 در مورد نیروهای طرحی و تمدید طرح، مسئولین دولت قبل به آن‌ها قول استخدام دادند و مقام معظم رهبری هم که در روز پرستار سال قبل فرمودند پرستار کارگر فصلی نیست و باید برای‌شان امنیت شغلی ایجاد شود. موضوع کاملا شفاف است. حدود ۱۷ هزار نیروی سلامت در ایام سیاه کرونا آغوش امن بیماران کرونایی شدند و داوطلبانه فعالیت کردند به شکلی که مسئولین شگفت‌زده شدند؛ الان چرا به وعده‌ها عمل نمی‌کنند؟ آقای رئیس‌جمهور در آخرین جلسه ستاد ملی کرونا گفتند بین سازمان امور اداری و استخدامی، وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری کارگروهی تشکیل شود که تکلیف این افراد مشخص شود، چرا دو نهاد دیگر این کارگروه را تشکیل نمی‌دهند؟

اگر ما دغدغه تعداد پرستار را داریم به‌خاطر این است که مردم از این کمبود آسیب می‌بینند. باید به ازای هر تخت بیمارستانی در ۲۴ ساعت شبانه‌روز با احتساب شیفت‌ها ۲.۵ نفر پرستار داشته باشیم که چنین نیست. حتی در بیمارستان‌هایی در شمال شهر تهران گاهی ۰.۵ نفر پرستار به ازای هر تخت داریم. به‌دلیل نبود نیرو گاهی مرگ و میری‌هایی داریم که اگر نیرو داشتیم اتفاق نمی‌افتاد.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر