جمعه 29 تیر 1403
28.9 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاشیوع بیماری آنفلوآنزا در بین کودکان

شیوع بیماری آنفلوآنزا در بین کودکان

شیوع بیماری آنفلوآنزا در بین کودکان

سارا ابوالقاسمی، متخصص بیماری‌های عفونی گفت:

در پاندمی کرونا بسیاری از کودکان در قرنطینه بودند و با انواع ویروس‌های تنفسی در تماس نبودند بنابراین سیستم ایمنی بدن آنان آمادگی مواجهه با این ویروس‌ها را ندارد.

شیوع بیماری گریپ یا آنفلوانزا در بزرگسالان نیز مشاهده می‌شود اما منشأ شایع این بیماری در مدارس است که توسط کودکان به خانواده‌ها منتقل، و چرخه انتقال ویروس از طریق فردی به فرد دیگر و خانواده‌ای به خانواده دیگر در جامعه منتشر می‌شود.

افراد در صورت داشتن علائم تنفسی به‌ویژه در روزهای اول بیماری (سه یا چهار روز اول) باید حتماً در منزل استراحت کرده و از حضور در جمع، اداره یا مدرسه اجتناب کنند تا مانع شیوع و انتشار بیماری در جامعه شوند.

اما در گروه‌های پرخطر نظیر مبتلایان به بیماری‌های مزمن (قلبی، کبدی، دیابت، کلیوی)، سالمندان، مبتلایان به نقص سیستم ایمنی، مبتلایان به تالاسمی، زنان باردار و افراد دارای وزن بالا توسط پزشک داروی اختصاصی آنفلوانزا تجویز می‌شود.

با توجه به این‌که تا پایان سال و حتی اوایل اردیبهشت، هم‌چنان شاهد پیک‌هایی از شیوع بیماری آنفلوانزا هستیم؛ افرادی که هنوز واکسن نزدند سعی کنند در اسرع وقت نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر