سه‌شنبه 2 مرداد 1403
32.6 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاغربالگری رایگان پوکی استخوان برای زنان ۵۰ سال به بالا

غربالگری رایگان پوکی استخوان برای زنان ۵۰ سال به بالا

غربالگری رایگان پوکی استخوان برای زنان ۵۰ سال به بالا

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اجرای رایگان و کشوری برنامه تشخیص زودرس سرطان‌های شایع گفت:

اتفاق خوشایندی که در نظام سلامت در حال انجام است برنامه جدید غربالگری پوکی استخوان در افراد بالای ۵۰ سال است. تقریبا پنجاه درصد افراد بالای ۵۰ سال کشور پوکی استخوان دارند که این بیماری در بانوان بسیار بیشتر است. این کار در سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی همدان با غربالگری حدود ۲ هزار خانم بالای ۵۰ سال شروع شده است.

دکتر کوروش اعتماد افزود: تشخیص زودرس برای بیماری‌هایی انجام می‌شود که هم بار سلامتی و مالی زیادی را به حوزه سلامت جامعه و مردم تحمیل کنند و هم تشخیص زودرس آن‌ها امکان انجام یک مداخله مؤثر را فراهم کند. در بین بیماری‌های مختلف چند بیماری از جمله دو سرطان شایع روده بزرگ و پستان در دستور کار قرار دارند. در هر دو نوع سرطان، برنامه تشخیص زودرس در کل کشور به‌صورت رایگان در حال انجام است.

امیدواریم با افزایش استقبال مردم از این برنامه شاهد ارتقای آن باشیم. زیرا یکی از مشکلات ما این است که بسیاری از مردم عزیز کشورمان از این خدمات رایگان اطلاع ندارند.

انتهای پیام

 

 

 

 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر