سه‌شنبه 8 خرداد 1403
27.8 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاقابلیت ایجاد مسیر مستقیم صادرات دارو به روسیه

قابلیت ایجاد مسیر مستقیم صادرات دارو به روسیه

قابلیت ایجاد مسیر مستقیم صادرات دارو به روسیه

دکتر سیدحیدر محمدی در دیدار با معاون وزیر بهداشت روسیه گفت:

پس از سفر به روسیه، به شرکت‌های تولیدکننده فرآورده‌های سلامت‌محور اعلام کردیم که برای توسعه همکاری‌ها با روسیه آمادگی کامل را داریم و شرکت‌ها در صورت تمایل به صادرات، مشکلات اخذ مجوز را اطلاع دهند تا موضوع به فوریت پیگیری شود.

برای توسعه همکاری‌ها با روسیه مسیر تسریع شده‌ای را تعیین کردیم تا امور شرکت‌ها برای افزایش همکاری‌ها، انتقال تکنولوژی، صادرات و غیره در تمام زمینه‌ها تسهیل شود.با ایجاد زمینه‌های تعامل بیشتر بین نمایندگان انجمن‌های دارویی دو طرف، همکاری‌ها می‌تواند سرعت بگیرد.

رئیس سازمان غذا و دارو هم‌چنین از آمادگی سازمان غذا و داروی ایران برای ایجاد مسیر مستقیم صادراتی به‌منظور تبادل دارو و تجهیزات پزشکی در مواقع اورژانسی خبر داد و افزود: اگر دو کشور ضوابط رگولاتوری یکدیگر را بپذیرند روند ثبت دارو تسریع خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که حضور تجار ایرانی و روسی در نمایشگاه‌ها فرصت مناسبی برای تبادل تجارب و همکاری‌های بیشتر است تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها زمینه‌ای برای به اشتراک‌گذاری دستاوردها و آشنایی بیشتر با محصولات تولیدی هر دو طرف است.

معاون وزیر بهداشت روسیه نیز از آمادگی این کشور برای رجیستر داروهای تولید ایران خبر داد و گفت: ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان دو کشور بسیار مهم بوده و در حال حاضر ارتباطات کمپانی‌های ایرانی و روسی گسترش یافته و پروژه‌های مهمی بین دو کشور در حال انجام است.

وی هم‌چنین از پیشنهادات رئیس سازمان غذا و دارو در حوزه گسترش همکاری‌های دو کشور استقبال کرد و خواستار تامین چند قلم داروی مورد نیاز این کشور توسط تولیدکنندگان ایرانی شد.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر