شنبه 23 تیر 1403
31.5 C
Tehran
خانهدسته‌بندی نشدهمشکلاتی که دیر شام‌خوردن برای سلامتی ایجاد می‌کند

مشکلاتی که دیر شام‌خوردن برای سلامتی ایجاد می‌کند

مشکلاتی که دیر شام‌خوردن برای سلامتی ایجاد می‌کند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که خوردن غذا در اواخر شب عواملی که منجر به چاقی می‌شوند را افزایش می‌دهد. به گفته محققان دانشگاه بریگم غذا خوردن در ساعات پایانی شب باعث کاهش کالری‌سوزی، افزایش گرسنگی و ایجاد تغییراتی در بافت چربی می‌شود که همه این‌ها می‌توانند به افزایش وزن کمک کنند.

در این تحقیق، آزمایشات آزمایشگاهی نشان داد که مصرف غذا درست قبل از خواب تأثیر عمیقی بر هورمون‌های تنظیم‌کننده اشتها یعنی لپتین و گرلین دارد، و غذا خوردن در ساعت ۱۰ شب به‌جای ۶ عصر به‌طور هم‌زمان بر مصرف انرژی، تنظیم میزان مصرف غذا و تغییرات شیمیایی در بافت چربی تأثیر می‌گذارد.

از هر ۱۰ نفر ۴ نفر در آمریکا به چاقی مبتلا هستند؛ شواهدی که در حال افزایش، و نشان‌دهنده اهمیت زمان مناسب غذا خوردن است. این پژوهش که در نشریه Cell Metabolism منتشر شده پیامدهای خاصی برای افرادی که به‌صورت شیفتی کار می‌کنند، دارد.

دانشمندان همواره علاقمند به درک بیشتر از تأثیرات رابطه بین وعده‌های غذایی و زمان خواب بر تعادل انرژی هستند. طبق تحقیقات قبلی غذا خوردن در اواخر شب باعث افزایش سطح قند خون، و افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ می‌شود که یک ارتباط قوی با چاقی دارند. هم‌چنین می‌تواند باعث ایجاد علائمی مانند تشنگی بیش از حد، احساس خستگی، نیاز به دفع مکرر ادرار، و مشکلات جدی برای چشم، قلب، و اعصاب شود.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر