دوشنبه 25 تیر 1403
24 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهانخستین تزریق هفت دقیقه‌ای درمان سرطان در جهان

نخستین تزریق هفت دقیقه‌ای درمان سرطان در جهان

انگلستان/

نخستین تزریق هفت دقیقه‌ای درمان سرطان در جهان

سرویس سلامت ملی بریتانیا (NHS) نخستین سیستمی در جهان خواهد بود که تزریقی را برای درمان سرطان به صدها بیمار در این کشور ارائه می‌دهد که می‌تواند زمان درمان را تا سه چهارم کاهش دهد.

به دنبال تأیید آژانس نظارتی داروها و محصولات بهداشتی بریتانیا (MHRA)، سرویس سلامت همگانی بریتانیا روز سه‌شنبه اعلام کرد صدها بیمار واجد شرایط تحت درمان با ایمنی‌درمانی، اتزولیزومَب، (atezolizumab) قرار است تزریق «زیر پوست» انجام دهند که زمان بیشتری را در اختیار تیم‌های سرطانی قرار می‌دهد.

اتزولیزومَب که هم‌چنین با عنوان Tecentriq شناخته می‌شود، معمولاً به بیماران به‌صورت داخل وریدی، مستقیماً در رگ‌های آن‌ها از طریق سِرم تزریق می‌شود، که اغلب ممکن است حدود ۳۰ دقیقه یا تا یک ساعت برای برخی از بیماران زمانی که دسترسی به ورید دشوار است، طول بکشد.

این دارو – ساخت شرکت جننتک (Genentech) یکی از شرکت‌های تابعه رُش- یک داروی ایمنی‌درمانی است که سیستم ایمنی بدن بیمار را برای جست‌و‌جو و از بین‌بردن سلول‌های سرطانی توانمند می‌کند. این درمان در حال حاضر با تزریق خون به بیماران NHS با طیف وسیعی از سرطان‌ها از جمله ریه، سینه، کبد و مثانه ارائه می‌شود.

انتهای پیام

 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر