شنبه 5 خرداد 1403
23.9 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهانقش مهم ایران در تأمین دارو و تجهیزات پزشکی بازار سوریه

نقش مهم ایران در تأمین دارو و تجهیزات پزشکی بازار سوریه

نقش مهم ایران در تأمین دارو و تجهیزات پزشکی بازار سوریه

رئیس سازمان غذا و دارو در دیدار با معاون امور دارویی و تجهیزات پزشکی وزیر بهداشت سوریه ضمن اشاره به وضعیت بازار دارویی و تجهیزات پزشکی در ایران گفت:

دلایل رشد صنعت دارو و تجهیزات پزشکی در ایران طی سال‌های اخیر عدم همکاری برخی از کشورها و القای تحریم‌های ظالمانه بوده است. امروز ایران به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در منطقه شناخته می‌شود.

یکی از مؤلفه‌های مؤثر برای رقابت در بازارهای صادراتی توجه ویژه به کیفیت است. در کنار تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در کشور سعی کردیم کیفیت این فرآورده‌ها را ارتقا داده و صادرات را به بازار منطقه تقویت کنیم.

دکتر سیدحیدر محمدی با اشاره به وضعیت مطلوب روابط سیاسی و اقتصادی ایران و سوریه افزود: قطعاً به دنبال کمک به تأمین تجهیزات و دارو و حتی انتقال دانش در این زمینه به کشور سوریه هستیم و امیدواریم این کشور نیز در آینده نزدیک بتواند ساختار سلامت خود را بازآرایی کند.

معاون امور دارویی و تجهیزات پزشکی وزیر بهداشت سوریه نیز ضمن تقدیر از همکاری‌های ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی با کشور سوریه گفت: به‌دنبال توافق صورت‌گرفته طی دو سال گذشته موفقیت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف این همکاری ذکر شده ایجاد شد. ایران نقش مهمی در خصوص تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در بازار سوریه دارد و  و تقاضا داریم ایران در تأمین برخی از واکسن‌‌های موردنیاز، ما را یاری کند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر