یکشنبه 6 اسفند 1402
-1.2 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاهزینه‌ ۳۰ میلیارد تومانی برای درمان هموفیلی‌ها

هزینه‌ ۳۰ میلیارد تومانی برای درمان هموفیلی‌ها

هزینه‌ ۳۰ میلیارد تومانی برای درمان هموفیلی‌ها

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت هزینه‌کردها برای دارو و درمان بیماران هموفیلی، درعین‌حال از ورود دارویی جدید برای برنامه درمان پیشگیرانه این بیماران در آینده نزدیک خبر داد و گفت:

در حال حاضر بالغ بر ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان در حوزه دارو و درمان این بیماران هزینه می‌شود که از محل بیمه‌های پایه و صندوق بیماران بیمه سلامت تامین می‌شود. همچنین کلیه خدمات بسته جامع، شامل ویزیت و مشاوره‌های تخصصی، آزمایشات روتین و تخصصی، تصویربرداری، موارد جراحی مانند تعویض مفصل و سایر موارد بستری از این محل ارائه می‌شود. درمان هموفیلی‌های مبتلا به هپاتیت C یا مقاوم به درمان در سال‌های گذشته انجام شده و مکاتباتی نیز برای شناسایی موارد جامانده و لکه‌گیری انجام شده است.

دکتر امیرحسام علیرضایی درباره وضعیت برنامه درمان پروفیلاکسی یا پیشگیری از بروز خونریزیِ بیماران هموفیلی که چند سالی است از سوی وزارت بهداشت انجام می‌شود افزود: از سال ۱۳۹۵ تاکنون برای بیماران کمتر از ۱۵ سال و مواردی که پزشک درمان‌گر، پروفیلاکسی را ضروری بداند، این نوع درمان انجام می‌شود. پروفیلاکسی با داروی جدید هملیبرا نیز که به‌صورت زیرجلدی و هفتگی تا ماهانه تجویز می‌شود، پس از تعیین قیمت از سوی سازمان غذا و دارو و پوشش بیمه‌ای آن، به‌زودی آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر