سه‌شنبه 2 مرداد 1403
32.6 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاهشدار انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به متقاضیان جراحی زیبایی/ سونامی...

هشدار انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به متقاضیان جراحی زیبایی/ سونامی جراحی زیبایی ایران را فرا گرفته است

هشدار انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به متقاضیان جراحی زیبایی/ سونامی جراحی زیبایی ایران را فرا گرفته است

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نسبت به اقبال زیاد مردم به جراحی پلاستیک و زیبایی هشدار داد.

دکتر بابک نیکومرام، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در نشست خبری بیان کرد: روی‌آوردن مردم به عمل زیبایی، تغییر چهره و هزینه‌های سنگینی که بابت آن پرداخت می‌شود زنگ خطر جدی برای جامعه است.

وی ادامه داد: در صورت عدم مهار سونامی جراحی زیبایی علاوه‌بر آسیب‌های اجتماعی و تغییر قیافه‌ها، باعث آسیب جدی به حوزه درمان و بلعیدن منابع انسانی و مالی اختصاص داده شده برای حوزه سلامت کشور منجر خواهد شد.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به روی‌آوردن عموم پزشکان اعم پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص‌های غیر مرتبط به امور زیبایی بخصوص اعمال جراحی زیبایی، خواستار کنترل، نظارت و مداخله جدی و عاجل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌عنوان متولی سلامت جهت کاهش آسیب جدی به مردم در کشور شد.

دکتر نیکومرام اضافه کرد: با انجام اعمال زیبایی متعدد قیافه اصیل ایرانی در حال تغییر است و بایستی برای این موضوع چاره‌اندیشی شود.

دکتر نیکومرام تأکید کرد: برای ساماندهی و کنترل خدمات حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی  نیاز به وضع قوانین و مقررات جدید و به روز داریم  زیرا قوانین گذشته پاسخگوی شرایط کنونی نمی‌باشد  ضمن این‌که اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی در اولویت امور درمانی نبوده و حجم زیادی از فعالیت‌های درمانی گروه پزشکی را می‌تواند به خود اختصاص داده که این موضوع می‌تواند باعث کاهش میزان ارائه خدمات درمانی واقعی به بیماران گردد.

و به‌عنوان راهکار اولیه پیشنهاد عاجل برای ایجاد کمیته کشوری امور زیبایی مانند کمیته کشوری کرونا و دعوت از اعضای بورد و انجمن‌های علمی مرتبط برای ارایه راهکار و تدوین دستورالعمل‌های نوین مربوط به حوزه زیبایی را دادند.

دکتر مجید لاهوتی، مسئول روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار کرد: در سال‌های اخیر انجام اعمال زیبایی زیادی دیده شده که اکنون این امر گسترش بیشتری داشته است .

وی ادامه داد: ورود افراد فاقد صلاحیت به صفحات مجازی مانند اینستاگرام و پلت‌فرم‌های گوناگون با تبلیغات فریبنده باعث سردرگمی تعدادی از متقاضیان اعمال جراحی گردیده است .

دکتر لاهوتی افزود: با توجه به انجام تعداد زیاد اعمال جراحی زیبایی توسط افراد بی‌کفایت باعث بروز عوارض متعدد و غیر قابل جبران در بیماران گردیده است و به‌همین دلیل آمار مراجعه آسیب‌دیدگان به مراجع قانونی برای پیگیری مشکلات‌شان افزوده شده است .

مسئول روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی خاطرنشان کرد: با توجه به فقدان قوانین و مقررات بازدارنده کافی و موثر و یا مجازات‌های بسیار اندک درمقابل تخلفات افراد سودجو همه روزه شاهد ورود تعداد بیشتری از افراد خاطی در حوزه زیبایی هستیم.

وی در خصوص معرفی جراحان پلاستیک اظهار کرد جراح پلاستیک فردی است که انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران سال دوره پزشکی عمومی و سپس ۴ تا ۵ سال دوره جراحی عمومی و در نهایت ۳ سال دوره جراحی پلاستیک را می‌گذراند .

دکتر لاهوتی افزود: سازمان نظام پزشکی مکلف به رعایت حقوق متقابل مردم و پزشکان است که تحت قانون مصوب مجلس شورای اسلامی فعالیت می‌نماید اما گاهی مصوبات بخش‌هایی از این سازمان در تناقص با اصل اصول قانونی تشکیل سازمان بوده و راه را برای ورود افراد به حیطه جراحی پلاستیک باز می‌نماید. بنابراین از سازمان مذکور انتظار می‌رود با اصلاح مصوبات خود در این زمینه راه را برای افراد سودجو ببندد و به این ترتیب به وظیفه خدماتی خود در حفظ سلامت آحاد جامعه عمل نماید .

دکتر علیرضا صابری، دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: نزدیک به ۶ هزار صفحه اینستاگرامی و سایر پلت فرم‌ها در حال تبلیغ در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی هستند.

صابری افزود: در حالی‌که تعداد کل افراد مجاز به انجام اعمال زیبایی درصد بسیار کمی از این صفحات را تشکیل می‌دهند کما این‌که تعداد جراحان پلاستیک ۴۳۰ نفر می باشد .

وی ادامه داد: به متقاضیان انجام اعمال زیبایی توصیه می‌شود جهت اصول اطمینان نام جراح پلاستیک مورد نظر در سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران جستجو نمایند.

وی افزود: در حال حاضر ۴۳۰ نفر جراح فوق تخصص جراحی پلاستیک عضو انجمن جراحان  پلاستیک و زیبایی ایران هستند و اکثرا  مشغول فعالیت و  خدمت‌رسانی به مردم خوب‌مان.

دکتر سید نجات حسینی، نائب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار کرد: حدود ۱۶۰۰ پیج شامل پزشکان فاقد صلاحیت کافی و یا افراد غیر پزشک وجود دارد که به انجام تبلیغات برای انجام اعمال جراحی‌های زیبایی می‌پردازند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر