سه‌شنبه 2 مرداد 1403
32.6 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاواکنش تأمین اجتماعی به ادعای خروج ۴۰۰ قلم دارو از پوشش...

واکنش تأمین اجتماعی به ادعای خروج ۴۰۰ قلم دارو از پوشش بیمه‌ای

واکنش تأمین اجتماعی به ادعای خروج ۴۰۰ قلم  دارو از پوشش بیمه‌ای

شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی با رد اظهارات اخیر رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مبنی بر خروج ۴۰۰ قلم دارو از جمله ویتامین‌ها و مسکن‌ها از پوشش بیمه‌ای در سال جاری گفت:

هیچ دارویی از تعهد بیمه‌ها خارج نشده است. سازمان تامین اجتماعی و سایر بیمه‌ها ذیل دبیرخانه شورای عالی بیمه فعالیت می‌کنند و هر آن‌چه این دبیرخانه تصویب کند، همه بیمه‌ها آن‌را به‌طور یکسان اجرا می‌کنند و هیچ تفاوتی در پوشش بیمه‌ها نیست. براین اساس هیچ دارویی را دبیرخانه شورای عالی بیمه از تعهد خود خارج نکرده و سازمان نیز این کار را انجام نداده‌ است.

برخی از داروها که به لحاظ درمانی هم مهم هستند و ممکن است در درمان سرطان هم مورد استفاده قرار گیرند، تحت پوشش بیمه نیستند، اما از طریق طرح دارویار بخشی از هزینه‌های آنها پوشش داده می‌شود. برخی داروها نیز OTC (داروهای بدون نیاز به نسخه) هستند و سالهاست برای بیماران بستری و کودکان، تحت پوشش بیمه قرار دارند. برخی در نظام سلامت عقیده دارند همه داروها از جمله OTC تحت پوشش بیمه‌ها قرار گیرد که تحقق این مهم بستگی به وجود منابع مالی و تصمیم و موافقت شورای عالی بیمه است. خوشبختانه اخیرا با تشکیل صندوق بیماری‌های صعب‌العلاج نیز برخی داروها و خدمات که تحت پوشش بیمه‌ها نبودند، توسط این صندوق پوشش داده می‌شوند.

برخی ویتامین‌ها مثل ویتامین ب و ویتامین ث تحت پوشش نبوده و برخی هم مثل ویتامین دی و ویتامین آ و مواد مینرال مثل آهن و کلسیم دی و… تحت پوشش هستند. هم‌چنین برای زنان  باردار و کودکان هم برخی ویتامین‌ها و مکمل‌ها مانند قطره مولتی ویتامین ساده و آهن‌دار، کپسول هماتینیک، قرص اسید فولیک ‌تحت پوشش هستند. برخی مسکن‌ها نیز مثل ناپروکسن و برخی مثل استامینوفن برای کودکان زیر ۱۲ سال، تحت پوشش هستند. البته اکثر مسکن‌های خوراکی و تزریقی برای بیماران بستری نیز تحت پوشش هستند.

انتهای پیام

 

 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر