دوشنبه 25 تیر 1403
33.9 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاپیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت روز داروسازی

پیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت روز داروسازی

پیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت روز داروسازی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی فرا رسیدن پنجم شهریور، روز داروسازی را به تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

پیام دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز داروسازی:

«بسم الله الرحمن الرحیم أَحَبُّ عِبَادِ اللَّهِ إِلَى اللَّهِ أَنْفَعُهُمْ لِعِبَادِه

پنجم شهریور ماه هر سال، زادروز محمد بن زکریای رازی بهانه‌ای برای قدردانی از جامعه شریف داروسازان است. تامین ۹۹ درصد بازار دارویی توسط شرکت‌های تولیدکننده داخلی، تولید واکسن‌های حیاتی در سکو‌های متنوع همگام با دانش روز دنیا، تولید دارو‌های برخوردار از فناوری بالا و صد‌ها افتخار دیگر حاصل توسعه دانشکده‌های داروسازی و تربیت داروسازان متعهد و متخصص در دانشگاه‌های پیشرفته نسل چهارم و پنجم است.

امروز مفتخریم ۲۸ درصد از یک درصد دانشمندان برتر حوزه سلامت در جهان متعلق به رشته داروسازی است و هر روز شاهد ثبت افتخاری نو و افزودن برگی زرین بر دفتر تاریخ علم ایران اسلامی هستیم.

فعالان عرصه داروسازی کشور در عمل اثبات کرده‌اند که حتی در تنگنا‌ها و تحریم‌ها، نیاز‌های حیاتی ایران اسلامی را در حوزه فراورده‌های دارویی و بهداشتی تأمین می‌کنند و موجبات امیدواری و اعتماد عمومی را به این صنعت سلامت بخش فراهم می‌آورند.

خوداتکایی، اختراع، نوآوری و تنوع بخش به تولیدات داخلی و فراتر از آن صادرات محصولات سلامت محور مازاد بر نیاز کشور در دو سال گذشته به گونه‌ای بوده که رشد چشمگیر این صنعت را رقم زده است.

از داروسازان عزیز که در فراز و نشیب دوران، سربلند و پایبند بر رسالت خود استوار ایستاده‌اند و در پیشبرد اهداف نظام سلامت و ارتقای کیفیت آن، با تلاش‌های بی وقفه و بی دریغ خود این بار امانت را به دوش کشیده‌اند صمیمانه سپاسگزارم و موفقیت روزافزون این جامعه علمی را از درگاه خداوند متعال مسألت دارم».

انتهای پیام

 

 

 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر