چهارشنبه 2 اسفند 1402
7.8 C
Tehran
خانهدسته‌بندی نشدهچرا هر روز باید پروبیوتیک مصرف کنیم؟

چرا هر روز باید پروبیوتیک مصرف کنیم؟

چرا هر روز باید پروبیوتیک مصرف کنیم؟

دکتر اصغر خسروی، فوق تخصص بیماری‌های گوارشی گفت:

پروبیوتیک، باکتری‌ زنده و مخمر مفیدی است که به گوارش و هضم غذا در معده کمک می‌کند و به باکتری‌ خوب معروف است. آن‌ها از باکتری‌های زنده خوب و یا مخمرهایی ساخته می‌شوند که به‌طور طبیعی در بدن زندگی می‌کنند.

مکمل‌های پروبیوتیک راهی برای افزودن باکتری‌های خوب به بدن است، این باکتری‌ها حامیان کوچک سلامت روده هستند، عملکرد ایمنی بدن را بهبود می‌بخشند و در درمان برخی از مشکلات گوارشی، مانند یبوست و سندرم روده تحریک‌پذیر نیز مفید هستند.

هنگام بیماری، باکتری‌های شرور و مهاجم وارد بدن شده، تعدادشان مدام افزایش می‌یابد و به تدریج بدن را از تعادل خارج می‌کنند، در این زمان، باکتری‌های خوب با مبارزه با باکتری‌های بد، تعادل را دوباره به بدن بازمی‌گردانند.

رایج‌ترین مکان مرتبط با این باکتری‌ها روده است، اما دهان، واژن، مجاری ادراری، پوست و ریه‌ها نیز میزبان این میکروارگانیسم‌های خوب هستند. وظیفه اصلی پروبیوتیک‌ها یا باکتری‌های خوب، حفظ تعادل سالم در بدن است.

آن‌ها در برخی غذاها، نوشیدنی‌ها و مکمل‌ها یافت می‌شوند و از آن‌جایی که حضورشان در دستگاه گوارش الزامیست برای دانستن این‌که آیا به اندازه کافی در رژیم غذایی وجود دارند یا خیر، باید از یک متخصص تغذیه کمک گرفته شود.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر