شنبه 5 خرداد 1403
25.7 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاکدام خدمات کاشت حلزون شنوایی تحت پوشش صندوق صعب‌العلاج است؟

کدام خدمات کاشت حلزون شنوایی تحت پوشش صندوق صعب‌العلاج است؟

کدام خدمات کاشت حلزون شنوایی تحت پوشش صندوق صعب‌العلاج است؟

دکتر محمدمهدی ناصحی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران خدمات کاشت حلزونِ شنوایی تحت پوشش صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج، خاص و نادر را در چهار گام تشریح کرد.

در گام اول قبل از کاشت، ابتدا بیمار نشان کم‌شنوایی شدید یا عمیق را دریافت می‌کند و کلیه خدمات قبل از عمل شامل توانبخشی، گفتار درمانی، ویزیت و … را به‌صورت رایگان دریافت می نماید.

در گام دوم کاشت حلزون، بیماری که کم‌شنوایی شدید یا عمیق دارد و در بررسی رای کمیسیون شنوایی دانشگاه به درمان کمک شنیداری در بازه زمانی معین پاسخ نداده و یا با رعایت سایر ضوابط به‌صورت اورژانسی نیازمند درمان پیشرفته کاشت حلزون می‌باشد، نشان جراحی کاشت حلزون را دریافت و این خدمت را با پوشش ۱۰۰ درصد تعرفه دولتی از محل صندوق صعب‌العلاج دریافت می‌نماید که این خدمت فقط در بیمارستان‌های دولتی دانشگاهی قابل‌پرداخت می باشد.

در گام سوم، مرحله پیگیری پس از عمل جراحی کاشت حلزون است که بیمار در این مرحله نشانِ پس از کاشت حلزون را دریافت نموده و کلیه خدمات پیگیری شامل توانبخشی، گفتار درمانی، معاینات، ویزیت و… را به‌صورت رایگان دریافت می‌نماید.

در گام چهارم، پس از ۱۰ سال از کاشت حلزون در صورتی‌که پروتز بیمار نیاز به تعویض داشته باشد، طی فرآیندی این پروتز را دریافت می‌کند که صندوق صعب‌العلاج تا سقف ۱۵ میلیون تومان تقبل می‌نماید. شایان ذکر است کلیه هزینه‌های مربوط به نگهداری، پشتیبانی و تنظیمات این پروتز نیز از محل صندوق قابل‌پرداخت بوده که بابت آن تا سقف ۱۰ میلیون تومان در سال با ارائه فاکتور معتبر قابل‌پرداخت می‌باشد.

کلیه بیمه‌شدگان مشمول صندوق که براساس رای کمیسیون شنوایی دانشگاه، کاندید کاشت حلزون بوده با رعایت سایر ضوابط و شروط سنی می‌توانند این خدمت را دریافت نمایند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر