دوشنبه 7 اسفند 1402
-1.2 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاکمبود فضای فیزیکی پایگاه اورژانس در کلان‌شهرها

کمبود فضای فیزیکی پایگاه اورژانس در کلان‌شهرها

کمبود فضای فیزیکی پایگاه اورژانس در کلان‌شهرها

رئیس سازمان اورژانس کشور با انتقاد از کمبود فضای فیزیکی پایگاه اورژانس در کلان‌شهرها از جمله در تهران گفت :‌ تهران محروم‌ترین استان در این بخش و امکان خرید زمین برای ساخت پایگاه را ندارد؛ از این‌رو نیاز است نمایندگان مجلس، شهرداری و خیّران در این حوزه کمک کنند. ما در کل کشور ۳۰۰۰ پایگاه داریم که حدود ۳۰۰ پایگاه در استان تهران است. این درحالی است که از مجموع پنج میلیون ماموریت اورژانس، یک میلیون و ۱۰۰ هزار مأموریت در تهران انجام می‌شود.

در تهران چهار پایگاه اورژانس بانوان از هشت صبح تا ساعت ۲۰ فعال هستند. البته در کلانشهرها آمادگی داریم پایگاه‌های اورژانس بانوان را فعال کنیم، ولی مهم‌ترین مشکل کمبود فضای فیزیکی برای احداث پایگاه اورژانس است. در حال حاضر پایگاه‌های اورژانس بانوان سه نفره، که شامل دو خانم و یک آقا است.

دکتر جعفر میعادفر درباره مشکل سوخت خودروهای اورژانس نیز افزود: این مشکل هم‌چنان وجود دارد، پیشنهاد ما این است که سهمیه سوخت بر اساس پیمایش ارائه شود، ما که قرار نیست ببریم و این سوخت را بفروشیم، ما در استان‌هایی مانند هرمزگان و سیستان و بلوچستان خیلی در این مورد مشکل داریم. چرا که گاهی ممکن است آمبولانس ما ۱۰۰ کیلومتر را طی کند. از طرف دیگر برخی از آمبولانس‌های ما گازوئیلی است و تا جایگاه برود و به پایگاه برگردد باید مسافت زیادی را طی کند. ما درخواست افزایش سهمیه سوخت آمبولانس‌ها را داریم.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر