دوشنبه 25 تیر 1403
33.9 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاآینده‌ای روشن‌تر با تحقق ارتقای جایگاه داروساز و داروی ایرانی

آینده‌ای روشن‌تر با تحقق ارتقای جایگاه داروساز و داروی ایرانی

آینده‌ای روشن‌تر با تحقق ارتقای جایگاه داروساز و داروی ایرانی

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو به مناسبت فرا رسیدن پنجم شهریور، در پیامی روز داروساز را تبریک گفت.

دکتر سید حیدر محمدی در این پیام آورده است:

«پنجم شهریور زادروز دانشمند حکیم زکریای رازی، فرصتی مغتنم برای یادآوری و درک اهمیت و جایگاه جامعه پرتلاش و توانمند داروساز  در تکمیل چرخه تأمین سلامت کشور است.

ضمن گرامیداشت این روز و تبریک آن به عموم داروسازان گرانقدر کشور، یادآور می‌شوم که داروسازان با جمعیت ۲۵ هزار نفری که از نظر تعداد، عددی کوچک اما تاثیرگذار در عرصه سلامت هستند، برگ زرینی در خدمات سلامت رقم زدند.

جامعه داروسازان ایرانی به مدد تجارب ارزشمند دانشمندان گذشته و با عزمی مضاعف در همه سال‌های جهاد و مقاومت، میراث علمی خود را به یادگار نهاده‌اند و برای آینده‌ای روشن‌تر با تحقق ارتقای جایگاه داروساز و داروی ایرانی در سال «رشد تولید و مهار تورم» تلاش مجدانه ادامه دارد.

همکاران داروساز طی سال‌های اخیر علیرغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه در کشف و تولید داروهای مورد نیاز بیماران از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و با حضوری فعال و موفق در صنعت داروسازی و خدمت‌رسانی در داروخانه‌ها حتی از وظیفه حرفه‌ای خود فراتر رفته و با مسئولیت اجتماعی خادم ملت ایران بودند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی داروسازان و شهدای داروساز، از خداوند متعال سربلندی و عزت روزافزون جهادگران این عرصه خطیر را مسئلت می نمایم».

انتهای پیام

 

 

 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر