سه‌شنبه 8 خرداد 1403
27.8 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهااستقبال تونس از اعزام گردشگر سلامت به ایران

استقبال تونس از اعزام گردشگر سلامت به ایران

استقبال تونس از اعزام گردشگر سلامت به ایران

دکتر بهرام عین‌اللهی و دکتر علی مرابط، وزیر بهداشت تونس در حاشیه برگزاری نخستین همایش بین‌المللی پوشش همگانی سلامت در محل سالن اجلاس سران با یکدیگر دیدار و بر توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های گوناگون به‌ویژه گردشگری سلامت تاکید کردند.

وزیر بهداشت کشورمان در این دیدار با بیان این‌که تعامل کشورها با یک‌دیگر برای پیشرفت در حوزه‌های گوناگون از جمله ارتقای سلامت ضروری است، گفت: سلامت جوامع به یکدیگر وابسته است و تأمین سلامت همگانی تنها از طریق همکاری و هم‌افزایی کشورها با یک‌دیگر ممکن می‌شود.

وی از بهداشت، درمان، تحقیقات، فناوری، دارو و تجهیزات پزشکی به‌عنوان زمینه‌های همکاری مشترک ایران و تونس یاد کرد و خواستار تشکیل کارگروهی برای شناسایی و تقویت محورهای این همکاری‌ها شد.

وزیر بهداشت تونس نیز در این دیدار با قدردانی از وزارت بهداشت ایران در برگزاری همایش بین‌المللی پوشش همگانی سلامت گفت: اراده و سعی ما بر تقویت تعاملات و همکاری‌های مشترک با ایران در حوزه سلامت است.

دکتر علی مرابط با اشاره به ضرورت شناسایی زمینه‌های مشترک همکاری در حوزه سلامت بین ایران و تونس و امضای تفاهم‌نامه‌های بهداشتی و درمانی بین دو کشور افزود: همکاری‌ها با ایران به‌ویژه برای بهره‌مندی مردم تونس از خدمات گردشگری سلامت در ایران می تواند تقویت شود.

وزیر بهداشت تونس هم‌چنین با تقدیر از دولت ایران برای حذف روادید بین دو کشور، این اقدام را موجب افزایش ارتباط فی‌مابین دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با اتکا به ظرفیت‌های داخلی خود، پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه سلامت داشته که از مصادیق این پیشرفت‌ها تمرکز بر سلامت  کودکان است.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر