یکشنبه 6 اسفند 1402
-1.2 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاامسال تغییری در وضعیت ارزی داروها نخواهیم داشت

امسال تغییری در وضعیت ارزی داروها نخواهیم داشت

امسال تغییری در وضعیت ارزی داروها نخواهیم داشت

وزیر بهداشت با بیان این‌که به‌هیچ وجه تغییری در وضعیت ارزی دارو‌ها در سال جاری نخواهیم داشت، گفت: برای دارو‌ها به‌ویژه تجهیزات و لوازم مصرف پزشکی از ارز ترجیحی سال گذشته استفاده می‌شود.

دکتر بهرام عین‌اللهی افزود: نه تنها به تأمین دارو به‌موقع توجه خواهیم کرد بلکه ذخایر دارویی را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد به گونه‌ای که در حال حاضر میزان ذخایر دارویی را به ۷۰ درصد رساندیم و امیدوار هستیم تا پایان سال آن را به ۱۰۰ درصد افزایش دهیم و طبیعی است که وقتی ذخایر دارویی‌مان وضعیت خوبی داشته باشد هر گونه کمبود دارویی را از این طریق رفع می‌کنیم.

قرار شد سازمان برنامه و بودجه مطالبات داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها را به موقع پرداخت کند تا بتوانند داروی مورد نیاز بیماران را تأمین کنند. داروهای خاص بسیار گران‌قیمت هستند و برای بیماران خاص استفاده می‌شوند و مصرف عام ندارند و در همه داروخانه‌ها هم توزیع نمی‌شوند بلکه در داروخانه‌ها دولتی و دانشگاهی توزیع می‌شوند و به افراد مشخص شده ارائه خواهند شد البته صندوق بیماران خاص سال گذشته افتتاح شد و امسال نیز فعالیت بیشتری را در ارتباط با تأمین داروهای خاص خواهد داشت. در کمیسیون قیمت‌گذاری باید منافع تولیدکننده و مردم مدنظر قرار گیرد و با توجه به اطلاعات موجود قیمت‌گذاری انجام می‌شود.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر