یکشنبه 6 اسفند 1402
-0.1 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاتوصیه‌های وزارت بهداشت برای سفر ایمن در نوروز

توصیه‌های وزارت بهداشت برای سفر ایمن در نوروز

توصیه‌های وزارت بهداشت برای سفر ایمن در نوروز

مهندس محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تأکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در سفرهای نوروزی گفت:

در صورت سفر با وسایل نقلیه عمومی یا شخصی، مقابله با بیماری‌های تنفسی و کرونا ضروری است و در این راستا تکمیل واکسیناسیون و استفاده از ماسک جزء ضروریات است.

باید از تهیه غذا از رستوران‌های بین راهی بدون نام و نشان پرهیز کرد. با توجه به گرم‌شدن هوا، غذا را به‌مدت زیاد به شکل پخته در فضای باز نگهداری نکنید. از آب شبکه آب‌رسانی که تحت کنترل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی است، استفاده کنید و در غیر این‌صورت حتما از آب بسته‌بندی شده استفاده کنید.

اگر قصد مصرف یخ داشتید، حتما دقت کنید که یخ به روش بهداشتی تهیه شده باشد. یخ‌های قالبی که در دکه‌های بین راهی فروخته می‌شود، قابلیت آشامیدن ندارند. زباله‌های خود را در فضای باز رها نکنید. رعایت بهداشت فردی از جمله شست‌وشوی دست از تأکیدات ویژه است که از این طریق بتوان از بروزی بیماری‌های احتمالی جلوگیری کرد.

 رعایت بهداشت اسکان در هتل،‌ متل،‌ مسافرخانه و… هنگام استفاده از پتو، ملحفه و… مهم است و تا حد امکان در صورتی که از بهداشت وسیله اطمینان کامل ندارند از ملحفه شخصی استفاده کنید.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر