سه‌شنبه 5 تیر 1403
28.3 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاجزئیات پرداخت «بیمه سلامت» بابت هزینه دستگاه، نوار و سوزن تست قند...

جزئیات پرداخت «بیمه سلامت» بابت هزینه دستگاه، نوار و سوزن تست قند خون

جزئیات پرداخت «بیمه سلامت» بابت هزینه دستگاه، نوار و سوزن تست قند خون

مریم آزادی، معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت:

بیمه سلامت هزینه دستگاه، نوار و سوزن گلوکومتر (تست قند خون) بیماران دیابتی را تا سقف معین پرداخت می‌کند. سازمان بیمه سلامت برای بیماران مبتلا به دیابت وابسته و غیر وابسته به انسولین در دیابت نوع ۱ و ۲ متعهد است، از محل صندوق صعب‌العلاج برای دستگاه گلوکومتر تا ۴۰۰ هزار تومان هر پنج سال یکبار هزینه‌ها را پوشش دهد.

هم‌چنین بیمار برای نوار اندازه‌گیری قندخون و سوزن می‌تواند از دو روش این خدمات را دریافت کند. اگر بیمار از مراکز تجهیزات پزشکی و داروخانه خدمت را دریافت کند باید مدارک خود را به اداره کل بیمه سلامت استان ارائه داده و از طریق خسارت متفرقه هزینه دریافت می‌شود.

این امکان از طریق داروخانه‌ها نیز فراهم شده است که فرد با ارائه گواهی پزشک از سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک استفاده کرده و نوار چک قند خون و سوزن (لانست) را دریافت کند.

برای کودکان کمتر از ۱۲ سال مبتلا به دیابت که نیازمند پایش مداوم قند خون هستند نیز هزینه دستگاه سنسور قند خون با ارائه مدارک و مستندات با سقف معینی قابل پرداخت است.

هزینه نوار چک قند خون به میزان ۱۰۰ عدد در ماه تا سقف ۱۴۰ هزار تومان پرداخت می‌شود. هم‌چنین هزینه سوزن تا ۱۰۰ عدد در ماه تا سقف معینی در سال قابل‌پرداخت است.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر