چهارشنبه 9 اسفند 1402
0.7 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهانحوه تأمین داروهای بیماران خاص در نوروز

نحوه تأمین داروهای بیماران خاص در نوروز

نحوه تأمین داروهای بیماران خاص در نوروز

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درباره وضعیت دارو و درمان بیماران خاص در نوروز گفت:

برای نوروز  به بیماران توصیه شده که داروهای مورد نیاز خود را از مراکز مبدأ دریافت کنند. هم‌چنین طی مکاتبه‌ای با کل دانشگاه‌های علوم پزشکی، مقرر شده در صورت مراجعه بیماران خاص و نیاز به خدمات اورژانس،ارائه خدمت انجام شده و کمک‌های لازم ارائه شود. به استان‌های پر سفر شامل تهران، گیلان، مازندران، اهواز، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز سهمیه دارویی بیشتری برای بیماران خاص داده شده است.

دکتر امیرحسام علیرضایی درباره فعالیت مراکز دیالیز و مراکز درمانی بیماران تالاسمی و … در تعطیلات نوروزی نیز افزود: در صورت مشخص‌شدن مقصد بیماران،قبل از سفر اطلاعات مربوط به مراکز دیالیز ارسال شده و بیماران از دانشگاه مبدأ معرفی‌نامه دریافت می‌کنند تا در مقصد مشکلی نداشته باشند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آمادگی کامل دارند تا در صورت مراجعه این بیماران و نیاز به همودیالیز، و هم‌چنین مراکز اورژانس برای ارائه خدمات دندانپزشکی اورژانسی خدمات لازم را به آن‌ها ارائه دهند.

به بیماران توصیه می‌کنیم که قبل از شروع سفر از وضعیت مرکز درمانی در شهر مقصد اطلاع داشته باشند، داروهای مورد نیاز خود را همراه داشته باشد و در صورتی‌که حالت پایداری ندارند، حتما قبل از سفر با پزشک خود مشورت کنند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر