سه‌شنبه 8 خرداد 1403
27.8 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاهشدار نسبت به بازیافت ظروف تفلون در مراکز غیرمجاز

هشدار نسبت به بازیافت ظروف تفلون در مراکز غیرمجاز

هشدار نسبت به بازیافت ظروف تفلون در مراکز غیرمجاز

نرگس سموری، کارشناس اداره غذای سازمان غذا‌و‌دارو نسبت به بازیافت ظروف تفلون در مراکز غیرمجاز هشدار داد و گفت: مراکز فاقد مجوز بهداشت بازیافت ظروف نچسب، از مواد غیر استاندارد و سمی استفاده می‌کنند.

باتوجه به برخی تبلیغات مبنی بر بازیافت ظروف نچسب (تفلون) با قیمت‌های نازل به مردم توصیه می‌شود این خدمات را از مراکز فاقد مجوز دریافت نکنند.

بازیافت ظروف نچسب فرایند چندمرحله‌ای و تخصصی است که از مواد اولیه با گرید غذایی استفاده می‌شود، اما در مراکز غیرمجاز این فرآیند اغلب با مواد اولیه با گرید شیمیایی انجام شده و مواد شیمیایی سمی در بیشتر موارد هنگام مصرف از ظروف جدا و همراه غذا وارد بدن انسان می‌شود که به مرور زمان امکان آسیب جدی به سلامت وجود دارد.

بازیافت ظروف در مراکز غیرمجاز تحت شرایط غیراستاندارد و غیرایمن انجام می‌شود. فرآیند بازیافت طبق اصول صورت نمی‌گیرد؛ در نتیجه ظرف بازیافت‌شده در بیشتر موارد سمی و مضر و ظروف بازیافت شده دچار آلودگی های میکروبی و شیمیایی خواهند شد.

مراکزی که مجوز بهداشت ندارند، با تبلیغات غلط و هزینه اندک اقدام به بازیافت ظروف نچسب می‌کنند، درحالی‌که هزینه بازیافت ظروف نچسب به علت فرآیندهای پیچیده‌تر، خیلی بالاتر است. در مقابل، مراکز دارای مجوز بهداشت با مواد اولیه تاییدشده، فرآیند تحت کنترل و استاندارد و در نهایت محصول با کیفیت که سلامت انسان را به خطر نمی‌اندازد بازیافت و عرضه خواهد کرد.

مجوز بهداشت یا پروانه بهداشتی ساخت، از طریق سایت FDACRM.IR برای عموم قابل ردیابی است.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر