شنبه 5 خرداد 1403
23.9 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاچالش دانشگاه علوم پزشکی تهران با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو

چالش دانشگاه علوم پزشکی تهران با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو

چالش دانشگاه علوم پزشکی تهران با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:

ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در این دانشگاه حداکثر ۳۰۰ نفر است که اکنون ۸۴ درصد بیش از ظرفیت در حال تحصیل هستند که این امر موجب شده فضا و صندلی کافی در کلاس‌های درس برای دانشجویان وجود نداشته باشد  و دانشجویان در شرایط نامتعارفی در کلاس‌های درس حاضر شوند. این موضوع در کیفیت آموزش تاثیر گذاشته و سبب می‌شود استاد نتواند آن‌چنان که شایسته است، علم خود را به دانشجویان منتقل کند.

دکتر حسین قناعتی با تاکید بر وجود تعداد تخت کافی برای آموزش بالینی دانشجویان گفت: باید متناسب با تعداد دانشجویان استاد و تخت بیمارستانی پیش‌بینی شود با افزایش ظرفیت پذیرش در بسیاری از درس‌ها، استاد با تعداد بالای دانشجو بر بالین بیمار حاضر می‌شود و این موضوع مشکلات بسیاری را برای بیماران به وجود می‌آورد.

علاوه‌بر کیفیت آموزش، افزایش ظرفیت پذیرش، باعث شده در مسائل رفاهی و خوابگاهی دانشجویان هم با مشکلاتی جدی مواجه شویم. یکی از الزامات امروز، بکارگیری فناوری‌های جدید در پزشکی است اما با توجه به امکانات دانشگاه و تعداد بسیار دانشجو، امکان آشنایی با این تجهیزات و دستگاه‌ها برای همه دانشجویان فراهم نخواهد بود که در این صورت در پیشرفت پزشکی از دنیا عقب خواهیم ماند.

من از یکایک مسئولان مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر دست اندرکاران تقاضا دارم که این مشکلات را در نظر بگیرند و اصلاحات لازم را انجام دهند زیرا برای سال جاری و ورودی بهمن ۱۴۰۲، دانشجویان با مشکلات فراوانی مواجه هستیم.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر