سه‌شنبه 5 تیر 1403
28.3 C
Tehran
خانهاخبار و رویدادهاگسترش پوشش بیمه‌ای خدمات سلامت روان

گسترش پوشش بیمه‌ای خدمات سلامت روان

گسترش پوشش بیمه‌ای خدمات سلامت روان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر تقدم پیشگیری بر درمان در همه حوزه‌های سلامت از جمله سلامت روان، از تلاش وزارت بهداشت برای گسترش چتر بیمه‌ای خدمات روانشناسی خبر داد و گفت:

وزارت بهداشت و سازمان نظام روانشناسی برنامه‌های مشترکی را با هم آغاز کرده‌اند تا رویکرد پیشگیری در کل جامعه تسری پیدا کند.

دکتر بهرام عین‌اللهی افزود: سبک زندگی مولفه بسیار مهمی است که بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد و برای اصلاح سبک زندگی باید از «خانواده» آغاز کنیم؛ چراکه اصلاح خانواده به اصلاح جامعه منجر خواهد شد.

در حال حاضر برنامه سلامت خانواده در ۹۳ شهرستان اجرایی می‌شود، سازمان نظام روانشناسی می‌تواند در  برنامه سلامت خانواده، خدمات سلامت روان را پوشش دهد و از این طریق به شناسایی ریشه بسیاری از مشکلات روانشناختی کمک کند.

ریشه برخی از بیماری‌های جسمی در روان انسان نهفته است و مداخله به موقع یک روانشناس متبحر و دانشمند می‌تواند در پیشگیری و درمان بسیاری از مشکلات مربوط به سلامت انسان راهگشا باشد.

در حوزه معاونت بهداشت، طرحی تحت‌عنوان سلامت روان و مراقبت اجتماعی با رویکرد “پیشگیری” در حال اجراست که اکنون ۲۳ واحد آن در کشور فعال است و  ۳۰۰ روانشناس در  این طرح در مناطق روستایی جذب شده‌اند.

انتهای پیام

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر